Blog

3.07.2016

Którym konsumentem informacji jesteś?

                 

 

W Polsce występuje pięć podstawowych typów konsumentów informacji prasowych: Uppies, Ciekawi Świata, Nowocześni Tradycjonaliści, Rozrywkowi i Oldschoolowcy. Grupy odbiorców informacji zostały zdefiniowane w raporcie pt. „Polak na bieżąco, czyli jak konsumujemy treści informacyjne”, który przedstawia nawyki czytelnicze Polaków. Sprawdź, który z nich charakteryzuje Ciebie.

12.05.2016

Cudowna moc drzemki

                  

 

Nasz umysł potrzebuje regeneracji i odpoczynku, jeśli chcemy by pracował najwydajniej i najlepiej. Chwila snu w czasie dnia zdarza się prawie każdemu. Dla niektórych może to codzienność. Drzemka to szybka forma postawianie na nogi naszego ciała. Warto docenić jej zbawienny wpływ.

4.05.2016

Edukacja domowa

              

 

Co to jest edukacja domowa?

Edukacja domowa jest to nauczanie dzieci przez ich rodziców lub opiekunów oraz wyznaczone przez nie osoby, odbywająca się poza systemem edukacji szkolnej. Ujmując tą kwestię prościej, dzieci edukowane domowo nie chodzą do "normalnej" szkoły, publicznej, społecznej czy prywatnej, lecz uczą się same z pomocą i pod kierunkiem swoich rodziców lub opiekunów.

10.04.2016

Infografika przedstawiająca jak Facebook wpływa na nasze życie
Facebook i social media zabierają nam dużo czasu. Codzienna aktywność na portalach społecznościowych to często jedna z naszych najważniejszych życiowych aktywności w ogóle. Jak to wpływa na nasze funkcjonowanie?
 
            
 
 

3.03.2016

Nauka języków opóźnia starzenie się mózgu

 

                

 

Znajomość języków obcych jest istotna nie tylko pod względem pozycji w CV. Poza tym, że umożliwia komunikowanie się z większą grupą ludzi, wzmacnia również mózg.