Blog

17.02.2016

Czy warto uczyć się przez całe życie? Oto 11 cytatów, które was przekonają

          

                

 

Ludzie, którzy nie zaprzestają nauki po opuszczeniu szkolnych murów, cieszą się lepszym zdrowiem, później doświadczają objawów zaburzeń poznawczych i po prostu łatwiej im się żyje.

10.02.2016

Studenci głodują, żeby pokryć czesne

 

 

Blisko jedna trzecia studentów głoduje, by pokryć czesne, a jeden na dziesięciu przyznaje się do kradzieży by wiązać koniec z końcem.

3.02.2016

Czas uporać się z przepaścią między oczekiwaniami pracodawców a ofertą szkół

 

 

"Role na rynku pracy gwałtownie się odwróciły, zatem na ile obecne doradztwo w kwestii wyboru zawodu jest nieaktualne?" - pyta były dyrektor Peter Tait.

 

 

25.01.2016

Co zrobić z tą edukacją?

 

Czy kariera powinna być celem edukacji? Według Michaela  Mercieki, dyrektora Young Enterprise – tak, według Kierana McLaughlina, dyrektora Durham School – przeciwnie.

 

 

 

 

16.11.2015

Zalety korzystania z korepetycji (prywatnych lekcji) języka angielskiego

                    

 

Nauka języka angielskie może czasami przysporzyć nam nie lada problemy jeżeli nie wiem jaki będzie cel naszej nauki. Czy chcemy nauczyć się podstaw angielskiego, przygotować się do egzaminów, nauczyć płynnie mówić, czy może poprawić swoje wyniki w szkole? Zatem, przed wyborem konkretnego kursu warto zastanowić się do jakiej „bramki chcemy strzelić gola”. Spośród najbardziej popularnych sposobów nauki języka angielskiego wyróżnić możemy indywidualne korepetycje. Jakie są zatem zalety nauki języka angielskiego w formie prywatnych korepetycji?