Blog

15.10.2015

5 trików jak nauczyć się języka obcego na przykładzie języka hiszpańskiego

            

 

Język hiszpański jest drugim najbardziej popularnym językiem, którego uczy się w Stanach Zjednoczonych. Wielu Amerykanów rozpoczyna jego naukę w szkole podstawowej lub średniej, jednak większość z nich nie osiąga poziomu, w którym może swobodnie porozumiewać się w języku hiszpańskim.

7.10.2015

Hatha Joga - polepsza pamięć i zwiększa uważność

               

 

Naukowcy udowodnili, że pewna starożytna praktyka duchowa zwiększa uważność i polepsza pamięć.

Praktykowanie Hatha Jogi trzy razy w tygodniu przez osiem tygodni, polepsza funkcjonowanie i wydajność mózgu nawet u  osób starszych. U 61 dorosłych, w wieku między 55 a 79 lat  mierzono czas reakcji i dokładność w testach poznawczych przed i po ośmiu tygodniach jogi. Ich wyniki porównano z podobną grupą, która spotykała się według tego samego schematu, ale bez wykonywania ćwiczeń rozciągających i tonizujących mięśnie.

29.09.2015

Dlaczego matematyka jest ważna w życiu?

                                        

 

Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu spożywczego i płacisz za zakupy studolarowym banknotem. Czekasz na resztę, ale nie masz pojęcia, jakiej sumy oczekiwać. Tak używają pieniędzy dzieci w pierwszej klasie: lubią wydawać i płacić, mimo że nie wiedzą nic o liczeniu.

22.09.2015

Efektywne metody nauki

                   

 

Nastawienie

Większość ludzi potrafi przywołać konkretne wydarzenie, które ukształtowało ich podejście do nauki. Negatywne komentarze słyszane w dzieciństwie mogą mieć długotrwały efekt i zniszczyć postrzeganie siebie jako zdolnego i pojętnego ucznia. Pewność siebie ma ogromny wpływ na wyniki naszej pracy.

14.09.2015

JAK ZDOBYWAĆ DOBRE OCENY

                          

 

Nie ma na to żadnego magicznego sposobu. Każdy nauczyciel oczekuje czegoś innego, w zależności od przedmiotu i typu zadań. Są jednak pewne kroki, które możesz podjąć, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie lepszych ocen.