Siedem najbardziej kreatywnych CV, które Cię zainspirują

 

Od kartonu mleka do gry komputerowej, bądź kreatywny i stwórz oryginalne CV.

Inspiracja nr 1:

                        

Grafik komputerowy Miguel Rato postanowił stworzyć CV na kartonie od mleka aby ubiegać się o pracę w branży reklamowej. „Ta branża jest bardzo konkurencyjna, więc musiałem wymyślić coś, co przykułoby uwagę moich przyszłych pracodawców. Postanowiłem więc stworzyć CV na kartonie od mleka i wysyłać je do agencji reklamowych w oryginalnie stworzonym opakowaniu lunchowym”.

 

Inspiracja nr 2:

                         

 

Gra planszowa „The Game of Design” pierwotnie stworzona została przez Jenny Johns w celu autopromocji szkolnego projektu. „Celem gry jest zebranie wszystkich kart w celu stworzenia nowoczesnego i modnego wzoru” – mówi Johns. „W czasie tworzenia gry pracowałam przy organizacji na uczelnianym kampusie koncertów, innych wydarzeń rozrywkowych oraz tworzyłam dla zaproszonych zespołów plakaty reklamowe. Wówczas pomyślałam, że gra może być świetnym pomysłem aby przekazać innym swoją historię oraz filozofię projektowania różnego rodzaju grafik”. Gra wymyślona przez Johns została bardzo dobrze przyjęta. Johns wysłała ją do pięciu rekruterów i została zaproszona na trzy rozmowy kwalifikacyjne. „Dzięki wymyślonej przeze mnie grze otrzymał propozycję stażu wkrótce po ukończeniu studiów”.

 

Inspiracja nr 3:

                   

 

Grafik komputerowy Robbi Leonardi stworzył interaktywną grę CV w stylu Super Mario Bros. Leonardi wcielił się w niej w bohatera który pływa po historii swojego doświadczenia, przeskakując między poszczególnym sekcjami CV opisującymi jego umiejętności, zainteresowania, doświadczenie zawodowe czy zrealizowane projekty.

 

Inspiracja nr 4:

                                

 

„Chciałam stworzyć oryginalne CV, które będzie się wyróżniać spośród innych” – mówi grafik komputerowy Kelly Weihs. Kiedy ukończyłam studia rynek pracy był dosyć trudny, ale dzięki mojemu CV udało mi się dostać pracę w wybranym przeze mnie kierunku”.

 

Inspiracja nr 5:

                            

 

Marketing Menager Nick Begley użył CV w kształcie tabliczki czekolady, aby zwrócić uwagę potencjalnych pracodawców. Zamiast informacji o wartościach odżywczych Begley umieścił informacje o swoim doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach czy wykształceniu. Stworzył on 12 takich tabliczek. Skutkiem ubocznym jego pomysłu było zyskanie bardzo dużej uwagi w Internecie oraz aprobaty jego unikalnego podejścia do poszukiwania pracy.

 

Inspiracja nr 6:

                                   

 

Omondi Abudho, dyrektor artystyczny i fotograf pewnego ranka podczas kupowania kawy został zainspirowany do stworzenia CV w postaci pudełka. CV zostało stworzone tak, że szablon jego wycięcia umożliwił złożenie go przez rekruterów w pudełko, zwieńczone na zewnątrz informacjami dotyczących jego doświadczenia zawodowego, umiejętności czy wykształcenia. Taki pomysł oczywiście nie mógł się nie udać i Abudho otrzymał wiele ofert od agencji reklamowych.

 

Inspiracja nr 7:

                               

 

Ilustratorka Monica Gomes wraz z grafikiem Miguelem Rato stworzyli powyższe CV aby w ciekawy sposób przedstawić doświadczenie Gomes i ułatwić jej znalezienie wymarzonej pracy.

 

Które CV najbardziej Wam się podoba?

Udostępnij na Twitterze twitter

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz